Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1078 postów 667 komentarzy

stajnia pegaza

40i4 - NIEZALEŻNY ZAKŁAD POETYCKI. Kubalonka. Naród,który się oburza,ma prawo do nadziei, ale biada temu,który gnije w milczeniu. Cyprian Kamil Norwid

MODLITWA O POLSKĘ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

jeszcze się szarpię Chryste! jeszcze trwam w nadziei,że nie wszystko stracone,że przez Krzyż wstaniemy...

 

 

 

 

 

Panie Jezu! o Polskę…błagam Cię...o Polskę!

i o światło Ducha co ciemność rozproszy

przecież Naród nie może być Chryste jak Judasz

co sprzedał swoją wolność za tych parę groszy

 

jeszcze się szarpię Chryste!  jeszcze trwam w nadziei

że nie wszystko stracone że przez Krzyż wstaniemy

i na własnych nogach z podniesioną głową

do Twego tronu Chryste! z honorem pójdziemy

 

że wrócimy na drogę wiary i jedności

i obcy nas nie będzie okradał i dzielił

i obronimy  święty wolny dzień tygodnia

i odzyskamy radość wiary i niedzieli

 

i każde z Twych przykazań będzie naszą drogą

gdy będziemy zmuszeni stanąć do obrony

Twoja miłość nam będzie niedościgłym wzorem

którą pójdziemy ufnie przez polskie zagony

 

Panie Jezu! o Polskę…błagam Cię...o Polskę !

by więcej nasze serce od lęku nie drżało

tylu szło za Twym krzyżem z modlitwą na ustach

tyle pokoleń z płaczem do Ciebie wołało

 

o Polskę Chrystusową...o Twoje Królestwo

o to by Twoje prawo było nam wolnością

to prawda że nie wszyscy byliśmy Ci wierni

ale wszystkich otaczasz przecież swą miłością

 

 

KOMENTARZE

 • @40i4
  Przepiękny wiersz. Bardzo dziękuję za ten poetycki trud.
 • Przyłączamy się do Tej pięknej modlitwy
  Przyłączamy się do tej pięknej modlitwy, poniesiemy ją do swoich domów, przyjaciół, sąsiadów, tych za granicą też.
  Będziemy wzywać Twój Kościół Panie, całe niebo i prosić o ratunek Świata, Kościoła, Polski i nas samych.Będziemy prosić o dary Ducha Świętego aby wyzwolił nasz naród z płytkości religijnej i lenistwa duchowego, aby poruszył miłość społeczną w narodzie.
  Będziemy się modlić o oczyszczenie wewnętrzne ludzi, o złagodzenie klęsk, o ratowanie naszych ginących braci, o miłosierdzie Boże.
  Wiemy Panie, że tyle lat czekałeś na nawrócenie ludzkości - dlatego prosimy byś jeszcze dał nam szanse, złagodził nieszczęścia, znalazł w nas dobra wolę i nie karał nas tak srogo.
  Oddajemy się w Twoją opiekę, żałujemy za nasze grzechy.
  Uświęć nas w służbie Twojej Panie, nie chcemy pozostawać w martwocie ale wypełniać wolę Twoją , aby Królestwo Twoje objęło nie tylko Polskę ale Świat cały.
 • Deklaracje bez pokrycia, to nie prawdziwe posłuszeństwo Bogu.
  ==i każde z Twych przykazań będzie naszą drogą==

  Wierzysz, w to co piszesz?

  A to przykazanie będziesz przestrzegał?:

  IIM.20, 4 "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. "

  Albo nakaz Pana Jezusa Chrystusa:

  Mk.16,15 "I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. 17 Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie»."

  Tak więc najpierw wiara katechumena, a dopiero później chrzest. I jak łatwo się zorientować, osobistym przykładem wskazał, że chrzest odnosi się do ludzi dorosłych.

  A może by tak spróbować przestrzegania nakazu Chrystusa przystępując do Wieczerzy Pańskiej pod dwoma postaciami. I oczywiście nie klękając bałwochwalczy przed pieczywem, gdyż to jest grzechem, a Ty deklarujesz posłuszeństwo Chrystusowi. I jest to Twoja świadoma deklaracja, czy wyrachowana fałszywa obietnica, której tak naprawdę nie masz zamiaru wypełnić?

  To tak na początek, aby sprawdzić, czy jesteś szczery, czy fałszywie zakłamany!
 • @von Finov 14:32:25
  Obrzydliwy i nachalny jest ten Twój prozelityzm.
 • @Rebeliantka 17:21:26
  ==Obrzydliwy i nachalny jest ten Twój prozelityzm.==

  Powiedz to Panu Jezusowi Chrystusowi!

  Nie dosyć, że sam wzywał do upamiętania się i do nawrócenia, to jeszcze tego samego wymagał od swych uczni, od apostołów, aby tak samo zwracali się do ludzi:
  " Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem." Mt.28,18...

  No i jak czytamy w NT, tego samego dopuszczali się apostołowie; gorliwie zwiastowali, wzywali do upamiętania, do nawrócenia się, chrzcili... To ci prozelici Ten Jezus Chrystus i Jego apostołowie.

  Rebeliantka, nie kompromituj się jako poganka. Twoje pogaństwo i zapiekłe nieposłuszeństwo Bogu widać w dziesiątkach Twoich wpisów.

  A tak przy okazji; to jak byś nazwała samą siebie, swoją postawę w odniesieniu do Boga, do Bożego Słowa?
 • @von Finov 20:08:45
  Czemu Ty nie nawracasz buddystów lub mahometan, tylko rozbijasz Święty Kościół Chrystusowy? Bóg Ci wystawi za to rachunek.
 • @Rebeliantka 21:40:04
  A tak przy okazji; to jak byś nazwała samą siebie, swoją postawę w odniesieniu do Boga, do Bożego Słowa?

  Jak widać, nawet nie potrafisz określić własnej relacji z Bogiem, nie potrafisz przedstawić własnego stosunku do Bożego Słowa, a mądrujesz się na tematy odnoszące się do chrześcijaństwa.
  Jak jesteś taka mundra, to określ samą siebie i swoją relację z Bogiem. A jak nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz.

  A co do świętego Kościoła. Na pewno nie jest nim odstępczy od Bożego Słowa, bałwochwalczy Rzymski-katolicyzm.
  A że najwięcej wokół mnie jest pogan z tej organizacji religijnej, to właśnie tym biedakom zwiastuję Ewangelię. A to dlatego, że nawet ci najgorliwsi zwolennicy Watykanu nie tylko że nie znają Bożego Słowa, ale nie znają nawet herezji w jakich tkwią.
 • @von Finov 21:54:48
  Dziwię się, skąd się biorą tacy mitomani, jak Ty. Ktoś Wam płaci za te rozbijackie działania?
 • @Rebeliantka 23:27:14
  A tak przy okazji; to jak byś nazwała samą siebie, swoją postawę w odniesieniu do Boga, do Bożego Słowa?

  Jak widać, nawet nie potrafisz określić własnej relacji z Bogiem, nie potrafisz przedstawić własnego stosunku do Bożego Słowa, a mądrujesz się na tematy odnoszące się do chrześcijaństwa.
  Jak jesteś taka mundra, to określ samą siebie i swoją relację z Bogiem. A jak nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz.
 • @von Finov 10:27:52
  Nie jesteś kapłanem, abym miała zdawać przed Tobą rachunek sumienia. Nie jesteś autorytetem religijnym, aby podzielać Twoje pseudowywody na temat chrześcijaństwa. Jesteś uzurpatorem i nachalnym destruktorem Kościoła Chrystusowego, najprawdopodobniej płatnym.

  Jeszcze raz powtarzam, to co robisz, jest wstrętne.
 • @Rebeliantka 16:08:25
  ==Nie jesteś kapłanem, abym miała zdawać przed Tobą rachunek sumienia==

  Tak się składa, że jestem prawdziwym kapłanem Boga żywego i prawdziwego i właśnie dlatego przede mną nie musisz zdawać rachunku sumienia. I nie o rachunek sumienie Cię pytałem, ale o Twoją relację z osobą Boga, o rodzaj, poziom Twojego życia z Bogiem.
  Tak się składa, że zgodnie z Pismem Świętym imprimaturowanym przez Kościół Rzymsko-katolicki, każdy chrześcijanin ma obowiązek - przed Bogiem, zdać sprawę ze swojej nadziei, ma obowiązek złożenia świadectwa swojego życia z Bogiem.
  Pogan to nie dotyczy i jak wiadomo, poganie nie są w stanie wytłumaczyć się ze swojej nadziei, nie mają świadectwa swego życia z Bogiem.

  I wszystko jasne, biedna Rebeliantko!

  ==Nie jesteś autorytetem religijnym,==

  Z tym stwierdzeniem zgadzam się całkowicie. Uprawianie religii mnie zupełnie nie interesuje.
  Natomiast jestem autorytetem odnośnie prowadzenia pogan do zbawienia w Panu Jezusie Chrystusie. Oczywiście tylko pogan gotowych się upamiętać i nawrócić do Boga. Jestem w stanie wytłumaczyć im drogę i sens zbawienia.
  A jak się łatwo zorientować, to sama nie potrafisz przedstawić nawet swojej osobistej drogi zbawienia, a co dopiero być autorytetem dla innych. Jak to poganka.

  ==Jesteś uzurpatorem i nachalnym destruktorem Kościoła Chrystusowego,==

  Domyślam się, że postrzegasz organizację religijną z centralą w Watykanie zwaną Kościołem Rzymsko-katolickim jako chrześcijaństwo. I stąd Twoje fałszywe przekonanie, że demaskowanie odstępczej od Boga organizacji to walka z Kościołem.
  Korporacja z Watykanu nie jest chrześcijaństwem, nie jest Chrystusowością, nie jest Kościołem w wymiarze biblijnym, gdyż jak już wcześniej przytoczyłem wiele przykładów, jest to organizacja programowo nieposłuszna nauce i przykładowi Chrystusa.

  ==najprawdopodobniej płatnym.==

  Być może prawdopodobnie napewno prawdopodobnie.

  == Jeszcze raz powtarzam, to co robisz, jest wstrętne.==

  Zgadzam się z Tobą. Dla diabła i jego demonów jest to nienawistnie wstrętne, gdy są demaskowani jego słudzy, gdy są demaskowane działania szatana i jego demonów.

  A najlepiej gdybyś przytoczyła przykłady tego co mówi Boże Słowo i to co ja piszę sprzecznego z Bożym Słowem.
  Bo jak się łatwo zorientować, o odstępstwach Watykanu i jego zwolenników można pisać godzinami.
 • @von Finov 18:58:23
  Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować. Dla mnie Kościołem jest Kościół Katolicki i możesz się zapluć na śmierć, a nas katolików nie odciągniesz od wiary w Mistyczne Ciało Chrystusa. Nie poświęcę Ci już więcej czasu.
 • @Rebeliantka 19:43:43
  Żeby dyskutować, to trzeba potrafić dyskutować, reagując rozsądnie na argumenty i przyjmując je, gdy są zgodne z prawdą, gdy są uzasadnione. Ale nie po to jesteś watykańską katoliczką, żebyś zaczęła myśleć i uczciwie rozważać argumenty.

  ==Dla mnie Kościołem jest Kościół Katolicki i możesz się zapluć na śmierć, a nas katolików nie odciągniesz od wiary w Mistyczne Ciało Chrystusa.==

  Jak łatwo się zorientować, nie każdy przypisany bezwiednie do Watykanu trwa w nim bezmyślnie przez całe życie.
  Ja sam jestem najlepszym przykładem, że byłem Rzymskim-katolikiem, a potrafiłem upamiętać się i nawrócić się do Boga.
  Podobnie moja mama, gdy w wieku 75 lat uwierzyła w końcu w Chrystusa w sposób biblijny - pomimo że w 39 roku miała w Warszawie na świadectwie maturalnym piątkę z religii, i przyjęła chrzest w jeziorze.
  Jak widać, nie wszyscy Rzymscy-katolicy tkwią bezmyślnie w zniewoleniu przez Kościół Rzymsko-katolicki.

  ==Nie poświęcę Ci już więcej czasu.==

  A cóż takiego mógłbym mieć z Twego "poświęcenia"?
  Lepiej poświęć ten czas - na początek, samej sobie. No i zacznij w końcu myśleć, tak niezależnie od bezmyślnych przyzwyczajeń.
 • @von Finov 21:52:42
  Martw się o siebie odszczepieńcze.
 • @Rebeliantka 22:10:55
  Z tego co wiem, to idących na stracenie należy ratować.
  Jeżeli jestem odstępcą od Boga, a Ty żyjesz z Bogiem w sposób poprawny, to będąc poprawną i posłuszną Bogu powinnaś mnie ratować, podpowiadać mi, co mam robić - oczywiście w zgodzie z Bożym Słowem, abym się uratował.

  Z drugiej strony, jeżeli jestem odszczepieńcem, ale od fałszywej organizacji religijnej, a jednocześnie żyję z Bogiem na Jego zasadach, to co w tym złego?

  Jeżeli idziesz do piekła, a ja się o Ciebie martwię, to postępuję zgodnie z wolą Boga.

  Jeżeli będąc chrześcijaninem, miałbym martwić się egoistycznie o samego siebie, to jakim by było to moje chrześcijaństwo?

  Biedna buntowniczko! Upamiętaj się i nawróć do Chrystusa!
 • @Rebeliantka 22:10:55
  ==Pański komentarz skasowałam, gdyż nie widzę powodu, aby mój blog był miejscem dla Pańskich działań prozelitycznych.

  Uwagę o hipokryzji oceniam jako wysoce niewłaściwą.==

  Zgadzam się z Twoją opinią. Nazywanie Ciebie hipokrytką jest niewłaściwe.
  Bardziej właściwym jest określenie zakłamana, fałszywa poganka zwalczająca różnymi sposobami Bożą drogą objawioną w Bożym Słowie, obłudnie udającą niby Watykańską-katoliczkę. Ale Rzymski-katolicyzm nie nakazuje być obłudnikiem. Pomimo że wśród Rzymskich-katolików jest wielu obłudników i fałszywych chrześcijan.
  A wracając do temat;

  Oczywistą oczywistością jest, że nie da się pogodzić fałszywych, zakłamanych pogan typu buntowniczka (przeciwko Bogu), nie da się pogodzić odstępstw od Bożego Słowa organizacji religijnej z centralą w Watykanie z chrześcijaństwem, z życiem na wzór i wg nauki Chrystusa.

  I jedno co Ci pozostaje prawdziwa buntowniczko-rebeliantko, wroga Bogu, to kasowanie wpisów demaskujących Twój fałsz i obłudę.
 • @von Finov 14:13:34
  Płacą Ci od liczby komentarzy, w których powtarzasz stale te same nieudokumentowane frazy?
 • @Rebeliantka 20:16:06
  Intelektualnie, mysłowo i duchowo jesteś zbyt ograniczona, aby podjąć rzeczową dyskusję rozpatrując uczciwe argumenty.
  Nie potrafisz odpowiadać na najprostrze pytania, uciekasz przed niewygodną dla Ciebie prawdą.

  Jeżeli posiadasz jeszcz jakieś resztki możliwości rzeczowej odpowiedzi, to sprecyzuj; co to są ==stale te same nieudokumentowane frazy?==?

  Obawiam się, że Twoje ograniczenie umysłowe nie pozwoli Ci przedstawić, zacytować z moich wypowiedzi tego, o co mnie fałszywie oskarżasz.
  I wcale się nie dziwię, gdyż jako buntowniczka przeciwko Bożemu Słowu, jako rebaliantka przeciwko Bogu nie moższ funkcjonować w prawdzie. Nie dorastasz nawet do swego pierwowzoru bandyckiej inkwizycji. Słudzy i służki szatana muszą kłamać, wyrzynać, zabijać.
 • @von Finov 10:16:43
  Coś ci uprzejmie doradzę. Jak nie widzisz ratunku dla siebie u katolickiego kapłana, to chociaż udaj się do świeckiego lekarza. Jakiegoś psychoterapeuty lub coś podobnego.

  Z Bogiem, niech Cię weźmie w opiekę.
 • @Rebeliantka 16:34:45
  ==Jak nie widzisz ratunku dla siebie u katolickiego kapłana, to chociaż udaj się do świeckiego lekarza. Jakiegoś psychoterapeuty lub coś podobnego.==


  Nie spotkałem jeszcze kapłana, który by był księdzem. Każdy ksiądz, gdy nawraca się do Chrystusa, gdy wtedy zostaje kapłanem, to rezygnuje z księdzowania jako z fałszywego udawania kapłana i chrześcijanina.
  Jak może mi pomóc zawodowy bałwochwalca, symonista, czy spirytysta uprawiający w dodatku magię?

  Tak się składa, że jestem świadomym, biblijnym chrześcijaninem, Chrystusowcem. A co może mi dać poganin psychoterapeuta? On sam potrzebuje mojej pomocy.

  A tak przy okazji; jak mówiłem, brak Ci zdolności do rzeczowej argumentacji. Nie potrafisz przy swoim ograniczeniu umysłowym wyjaśnić nawet tego, co sama wypisujesz.
 • @von Finov 22:49:58
  No cóż, ponad wszelką wątpliwość brakuje Ci kultury osobistej. A z tego, co mi jest wiadomo, Chrystus nie zezwalał na nieokrzesanie, czy też mówiąc wprost - prostactwo. Ale na tą okoliczność - jak się wydaje - nikt Ci instrukcji nie napisał "chrześcijaninie biblijny".
 • @Rebeliantka 23:44:21
  A jak nazwiesz kobietę, która kłamie, fałszywie oskarża, nie potrafi, czy nie chce zająć uczciwego stanowiska, odpowiedzieć na konkretne, pracyzyjne pytanie, podpowiada fałszywe rozwiązania, nie chce uznać prawdy tylko dlatego, że ta prawda kłóci się z jej dotychczasowym, zakłamanym życiem?
 • @von Finov 09:05:03
  Uważaj, bo zgłoszę Twoje komentarze do administracji, jako naruszające zasady regulaminu. Nie dość, ze plujesz na katolicyzm, zajmujesz się tutaj ordynarnym nawracaniem na Twoją podejrzaną "religię", to jeszcze pozwalasz sobie na prymitywne wycieczki osobiste. To wszystko robisz pod pięknym wierszem, adresowanym do katolików i patriotów. A sio!
 • @Rebeliantka 10:25:09
  ==To wszystko robisz pod pięknym wierszem, adresowanym do katolików i patriotów. A sio!==

  ==że wrócimy na drogę wiary i jedności==

  Jeżeli rzeczywiście podoba Ci się tekst powyższego wiersza, to wróć na drogę wiary i jedności!
  Ale okazuje się, że to co Ci się rzekomo podoba, to jednocześnie jest dla Ciebie nienawistne, gdyż do człowieka który zaleca, aby być posłusznym wezwaniu do powrotu do źródeł wiary, do Bożego Słowa, Ty mówisz: ==A sio!==

  Jeżeli posiadasz taką zdolność - oprócz bezsilnych zapędów inkwizytorskich, to odpowiedz: A jak nazwiesz kobietę, która kłamie, fałszywie oskarża, nie potrafi, czy nie chce zająć uczciwego stanowiska, odpowiedzieć na konkretne, pracyzyjne pytanie, podpowiada fałszywe rozwiązania, nie chce uznać prawdy tylko dlatego, że ta prawda kłóci się z jej dotychczasowym, zakłamanym życiem?

  ==ze plujesz na katolicyzm==
  A co to jest plucie na katolicyzm? Cytowanie Bożego Słowa w tłumaczeniu Kościoła Rzymsko-katolickiego nazywasz pluciem na katolicyzm?
  Czy pluciem na katolicyzm jest postępowanie buntowniczki, która programowo jest nieposłuszna Bożemu Słowu zalecanemu do czytania przez Karola z Wojtyłów?

  Jak nazwiesz kobietę, jak wyżej...?
 • @von Finov 19:22:41
  A sio!
 • @Rebeliantka 19:41:23
  ==To wszystko robisz pod pięknym wierszem, adresowanym do katolików i patriotów. A sio!==

  ==A sio!==

  Widać, że jesteś ze wsi.
  Wracaj kury zaganiać...

  Ale lepiej, nawróć się najpierw do Chrystusa, bo te wsiowe teksty są żenujące.
 • Egzorcyści radzą NIE rozmawiać z heretykami, trzymać się od nich z daleka
  http://www.ekspedyt.org/polonia/2013/04/26/11685_czy-mozemy-rozmawiac-z-heretykami-o-apologetyce-chrzescijanskiej-slow-kilka.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31